Orai

Statistika

   
Hipertikrovė tavo kieme

    "Disimiliuoti – reiškia apsimesti, kad neturi to, ką turi. Simuliuoti – reiškia apsimesti, kad turi tai, ko neturi."

Ištrauka iš J.Baudrillard'o knygos „Simuliakrai ir simuliacija"


    Kas matė, ar bent girdėjo apie filmą „Matrica" (ir visas jo dalis), žino, kad filmo herojai negali pasitikėti tuo, ką mato, nes ne viskas yra tiesa, praeivis gali būti tavo priešas, knyga gali virsti slėptuve, o realybė yra daugiasluoksnė ir visai nereali. Filmo idėja remiasi prancūzų filosofo J. Baudrillard'o mintimis apie tai, jog toks pasaulis, kokį matome, iš tikrųjų neegzistuoja, kad dalykai, kuriuos darome yra tuščiaviduriai, jie yra simuliuojami, kasdien mes tiesiog apsimetinėjame.
    Ir filosofą, ir šį filmą prisiminti galima žvelgiant į šiukšlių konteinerius viename iš kiemų. HipertikrovėMintis paprasta – atsakingi gelgaudiškiečiai rūšiuoja šiukšles ir taip saugo gamtą. Tada atvažiuoja šiukšliavežė ir šiukšlės iš visų konteinerių atsiduria jos viduje. Šiukšliavežė išvažiuoja. Atsakingi gelgaudiškiečiai toliau rūšiuoja šiukšles. Negi blogiau už „Matricą"? 

2007-08-27


 
Ką veikia vyrai
 Gelgaudiškio futbolistai   Vakar vakare mokyklos stadione pastebėjome besitreniruojančią Gelgaudiškio futbolo komandą. Kadangi vyrai intensyviai spardė kamuolį, nusprendėme jų savo klausimais netrukdyti. Buvo ir žiūrovų, tačiau jie greit pabėgo, galbūt išsigando mūsų fotoaparato? Čia galėtų būti ir atsakymas į klausimą, kaip tapti "Mūsų gatvėse" skyrelio žvaigžde. Svarbiausia nuo mūsų nebėgti! Taigi pasigrožėjome ilgomis sportininkų kojinėmis ir puikiais įvarčiais ir taip bežiūrint toptelėjo mintis, galbūt yra ir merginų norinčių suburti miestelio moterų futbolo komandą arba bent sužaisti vienas rungtynes? Mes pasiruošusios prisidėti!
   
2007-08-24
 
"Šviesa mus vienija"*
    Praeitą savaitę pagrindiniuose miestelio keliuose virė darbas. Taikos ir Suvalkiečių gatvėse buvo gana triukšminga, tad, ko gero, ten gyvenantys turėjo tvirčiau užsidaryti langus. Tačiau piktintis neverta, nes nuo šiol šios gatvės bus lygesnės ir be duobių. Gelgaudiškio gatvėDabar miestelio svečiai vėlyvą vakarą išėję pasivaikščioti nebematys duobėtų gatvių, tad gal galima įjungti šviesą? Žinoma, neveikiančius gatvės žibintus galima traktuoti kaip monomentalią architektūrą, tačiau spėjame, jog daugumai gelgaudiškiečių labiau patinka žibintų funkcionalumas.

*citata iš Ramūno Venciaus kalbos apie holistinę žmonių prigimtį ir savaiminės būties beprasmybę Kanto filosofijoje.


              2007-08-23
 
Šokėjėlis
    Julių užklupome lietingą dieną skubantį pas draugą į svečius. Sakė, kad ketina žaisti kompiuteriu. Paklaustas, kaip gyvena, papasakojo, jog neseniai dalyvavo šokėjų šventėje Kaune. Ypač linksmai prabėgo paskutinė diena, kuomet visi kartu linksminosi ir šoko. O svajonės Juliaus visai paprastos – gerai išlaikyti abitūros egzaminus. Na, Juliau, tam pasiruošti turi dar trejus metus :)

         2007-08-18
Šokėjėlis Julius 
 
Ką veikia seniūnas
    Komentaruose pastebėjome žinutę: "Noreciau suzinot.ka veikia Vincas Seniunas" Skelbimasir štai vakar pamatėme miestelio seniūną turgaus aikštėje. Tačiau jis neapsipirkinėjo. Pasirodo, seniūnas čia atvyko su reikalu. Jis bandė išsiaiškinti, kodėl prekeivė rūbais savo skelbimus iškabino ant pagrindinės miestelio gatvės medžių. Kaip teigė seniūnas, tai daryti draudžia gamtosauginės normos ir už tai yra baudžiama net 200 litų bauda. Seniūnas Vincas piktinosi, kad tokius skelbimus ant medžių mato jau ne pirmus metus, tačiau rūbų prekeivė teisinosi, jog į miestelį atvažiavo pirmą kartą. Ryžtingai nusiteikęs seniūnas vis tik išgavo pažadą, jog daugiau skelbimų ant medžių Gelgaudiškyje nebus. Taigi, miestelio aikštėje seniūnas saulių neraižo, o dirba savo darbą.

                                                       Tiesiai iš įvykio vietos, A. ir J.
2007-08-15
 
Ką sutikome bare
    Dienos karščių nuvargintos apsilankėme bare „Vakarų užuovėja" ir kadangi lankytojų nebuvo daug, barmenė Loreta sutiko su mumis pakalbėti. "Vakarų užuovėja"Pasakodama apie darbą, sakė, jog lankytojų daugiausia būna savaitgaliais, lankosi tiek jaunimas, tiek šeimos su vaikais, todėl bare esančią menišką nuogos moters skulptūrą teko pridengti. Pasak Loretos, lankytojai labai kultūringi, pasigeriančių taip pat nebūna, dažnas palieka arbatpinigių. Paklausta apie darbą, Loreta teigė, kad jį mėgsta, sako, geriau pradėti nuo žemesnio laiptelio ir kilti aukščiau. Taigi, darbu ji džiaugiasi ir bare dirba jau antrą vasarą. Uždavėme ir savo tradicinį klausimą apie svajones. Loretos didžiausia svajonė baigti studijas ir sėkmingai kilti karjeros laiptais. Ties čia pokalbį baigėme – Loreta nuskubėjo aptarnauti lankytojo.


         2007-08-16
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 55 - 60 iš 75
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.