Jau tampa tradicija, kad kiekvienais metais per Žolinę, Gelgaudiškis pasipuošia gėlių fejerverkais. Gelgaudiškiečiai stebina originalumu ir išmone juos kurdami. Šiais metais spalvingieji gėlių fejerverkai buvo kaip niekad įdomūs. Kiekviena sukurta kompozicija buvo savita ir nepakartojama. Kruopščiai apgalvotos visos detalės, nuo gėlių spalvų iki papildomų detalių. Kai kam netrūko išmonės panaudoti ir pliušinį šuniuką, kiti jį sukūrė panaudoję eglių šakeles. Belieka tikėtis, kad ši graži tradicija gyvuos ir kitais metais, o fejerverkų kūrėjai nepritruks idėjų ir nustebins kitais metais.
Aušrinė 2010-08-18
Tvarka bus! (Kada nors)
Štai tokias nuotraukas mums atsiuntė gelgaudiškietis M. L. Tokius vaizdus tikriausiai esame matę ir ne kartą, tik kažkodėl visi labiau esame įpratę pastebėti šiukšlinantį jaunimą. Dabar kyla klausimas, iš kur jaunimas ima pavyzdį? Nemoralizuosiu ir neaiškinsiu kaip negražu ir nekultūringa yra šiukšlinti, tik priminsiu, kad už šiukšlinimą viešoje vietoje yra baudžiama. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 137 str. šiukšlių, nuorūkų ar kitokių daiktų išmetimas pro transporto priemonės langus arba duris – užtraukia baudą nuo dešimties iki dvidešimties litų. O jeigu šiukšlintojas įkliūva saugomoje teritorijoje – regioninio parko valdose, draustinyje, parke, poilsio zonoje – bauda kyla iki 200-400 litų.
Bausti negalima pasigailėti. Kur kablelį dėtumėte Jūs?
Aušrinė
2010-07-22
Stasiuko mugė
Gegužės 8 dieną, šeštadienį, gelgaudiškiečiai ir miestelio svečiai rinkosi į tradicinę „Stasiuko“ mugę. Šiemet šventė vyko prie vidurinės mokyklos, o jos devizas buvo – ekologiškas ir sveikas Stasys. Nors diena pasitaikė nelabai šilta, tačiau žmonių joje netrūko. Šventėje šurmuliavo prekybininkai, amatininkai, muzikantai, atvykę iš įvairių Lietuvos kampelių: Panevėžio, Telšių, Palangos, Varėnos, Šakių, Kudirkos Naumiesčio... „Stasiuko“ mugės vedėjas – organizatorius Edgaras Pilypaitis su pagalbininkais vadovavo koncertui, „saldžiajam“ aukcionui, dainavo su Gelgaudiškio kapela, bendravo su gelgaudiškiečiais ir svečiais. Visos šventės metu skambėjo kolektyvų atliekamos dainos, sukosi šokėjų poros, jiems žiūrovai negailėjo aplodismentų. Mugėje buvo galima įsigyti įvairių dirbinių, saldumynų, buičiai reikalingų daiktų, papuošalų, ekologiškų maisto produktų. Netrūko naminės duonos, pyrago, giros, kvepėjo kavinukės „Vakarų užuovėja“ kepami šašlykai, vėdarai, kepta duona, karšta kava... Kartu su pražydusiais gegužio žiedais, atgijo visas Gelgaudiškio miestelis, klegėjo vaikų balsai, šnekučiavosi pasipuošę gelgaudiškiečiai su draugais, giminėmis, artimaisiais, sveikino varduvininkus Stasius, Stases, Stanislovas, Stalislovus. Graži ir linksma ši pavasario šventė tikrai džiugino ir leido nors trumpam pamiršti kasdieninius rūpesčius, problemas.
Rasa S.
2010-05-09
Prekyba
Mugės lankytojai
Prekyba
Mugės dalyvis
Atrakcionai
Muzikantai
Šokėjai
Muzikaintai
Prekybininkė
Amatininkų dirbiniai
Prekyba
Loterija be pralaimėjimo
Kastyčio video:
Nepatogumai dėl vandens
Nutraukus geriamojo vandens tiekimą iš vandenvietės, jis teikiamas atvežant cisternose, žmonėms sukėlė daug nepatogumų. Gelgaudiškio miestelio aikštėje būriuojasi žmonės su įvairios talpos indais, laukdami geriamojo vandens, kurį teikia „Šakių vandenys“. Tačiau nedidelės talpos cisterna nepatenkina žmonių poreikių, jis greitai pasibaigia. Nepatenkinti žmonės klausinėja vieni kitų ar yra kažkoks grafikas kada vandenį atveža? Ne, tokio grafiko nėra, trūksta informacijos kada žmonės gali ateiti į turgelio aikštę parsinešti vandens. Nesulaukus jo einama semti į šaltinėlį, ar į parduotuvę nusipirkti geriamojo vandens.
Labai gražią, šiltai vasarišką rugsėjo devintosios dieną į Gelgaudiškio kultūros centrą rinkosi žmonės turintys negalią. Jau tapo tradicija rudenėjant sueiti visiems būrin pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais, aptarti nuveiktus darbus, pasilinksminti. Gelgaudiškiečiai atėjo šventiškai pasipuošę, geros nuotaikos, pėsti ir sėdintys rateliuose. Juos pasitiko kultūros centro direktorius Edgaras Pilypaitis, „ratukininkams“ padėjęs įveikti nedidelę kliūtį prie panduso neįgaliesiems (lietaus praardytą skylę) patikino, kad šios kliūties greitu laiku nebeliks po netrukus įvyksiančios kultūros centro renovacijos. Šventė prasidėjo prie bendro stalo. Pirmininkė Janina Račkaitienė padėkojo atvykusiems svečiams: tai Šakių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkui Sauliui Rakauskui, bei Lukšių kaimo kapelai „Sveikuoliai“ (vadovas Remigijus Poderis). Į šventę buvo kviestas seniūnas, socialinės darbuotojos, tačiau jų nesulaukėme... Savo kalboje pirmininkė Janina apžvelgė nuveiktus darbus, pabrėždama, kad tokie susitikimai labai reikalingi. O nuveikta daug: gelgaudiškiečiai vasarą keliavo į Vilnių ir Trakus, aplankė Rumšiškes, ilsėjosi Šventosios ir Nidos poilsio namuose, dalyvavo sporto šventėje Marijampolėje. Čia buvo iškovotos dvi pirmosios vietos (Vidmantė Venciuvienė pirmą vietą laimėjo šachmatų rungtyje, Rasa Skeiverienė - slalomo vežimėlyje rungtyje).
Baigdama savo pasisakymą pirmininkė palinkėjo visiems šventės dalyviams sveikatos, geros nuotaikos, kurią padėjo sukurti muzikantų nuskambėję melodingi dainų posmai, šmaikštūs pasakojimai ir gyva liaudies dainų pynė. Rajono pirmininkas Saulius Rakauskas pasveikino visus susirinkusius į šventę, pabrėžė tokių susitikimų svarbą neįgaliųjų žmonių gyvenime, įsitraukimą ir integraciją į sveikų žmonių visuomenę. Kadangi pats Saulius sėdi neįgaliojo vežimėlyje ir vadovauja rajono neįgaliųjų draugijai, puikiai supranta ir žino su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria neįgalieji. Tačiau šventėje nesinorėjo kalbėti apie nemalonius dalykus, todėl jis visiems palinkėjo optimizmo, tvirtybės įveikiant kliūtis, nors trumpam pamiršti skausmą ir problemas. O Remigijus Poderis tai patvirtino nuskambėjusios dainos žodžiais: „Džiaukis savo rudeniu, džiaukis kol gali, tik jausmų nebudinki jie slepiasi širdy...“. Salėje sukosi šokėjų poros, prie kavos puodelio kalbėjosi būrin suėję bendro likimo draugai, tikėdamiesi vėl ir vėl susitikti...
R. Skeiverienė
2009-09-11
Žolinė 2009
Žolinė – tai Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventė. Marijos dangun paėmimo dogmą paskelbė popiežius Pijus XII tik 1950 m., tačiau liturginis to įvykio minėjimas žinomas nuo V amžiaus. Šventės ištakos – Jeruzalėje, IV a. pab. Tai pati seniausia ir garbingiausia Marijos šventė. Ši diena svarbi ir Gelgaudiškiui, jau tapo įprasta, kad kartu su žoline minime ir miestelio gimtadienį. Šiais metais jau 505-tąjį. Nuo pat ryto žolinė buvo iškilmingai paminėta miestelio bažnyčioje, prie kurios šurmuliavo prekybininkai,(atrodo jie miestelėnams buvo labiau įdomūs nei kunigo skaitomas pamokslas ir tik prapliupęs lietus visus privertė slėptis bažnyčioje), taip pat visų akį džiugino pražydę gėlių fejerverkai. Po mišių miestelėnai patraukė į senąsias baronkapines, kur buvo atidengtas ir pašventintas kryžius, skirtas atminti ten palaidotiems.
Vėliau šventė persikėlė į Gelgaudiškio vasaros estradą, kur visus linksmino vaikų dainavimo studija „Linksmoji šypsena“ iš Kauno, „Šakijos“ kolektyvas su romansų programa, jaunieji Gelgaudiškio muzikantai, Raimondas Stankaitis, bei visiems gerai žinomi realybės šou „Kelias į žvaigždes“ dalyviai Dūmas ir Grūdas. Tačiau po koncerto šventė nesibaigė, visi norintys galėjo šokti iki ryto kultūros centre vykusioje diskotekoje.