Orai

Statistika

   
Paminėtas bendruomenės jubiliejus, pristatyti dvaro rūmai
Dvaro atidarymas    Gelgaudiškio bendruomenė jau tryliktą kartą organizavo amatų dieną „Stasiuko mugė“, kurios metu buvo paminėtas bendruomenės centro „Atgaiva“ dešimtmetis, pristatyti restauruojami dvaro rūmai.
     Gegužės 5 dienos ankstyvą rytą dvaro prieigose rikiavosi įvairūs amatininkai, kiti prekybininkai, kurių organizatoriai priskaičiavo penkias dešimtis. Šalia kepėjų, pynėjų, įvairių sodinukų augintojų rikiavosi ir viduramžiškas tradicijas puoselėjantys amatininkų klubo dvaro meistrai iš Vilniaus, pristatę knygrišybos, puodininkystės, juostų rišimo, peilininkystės ir kitus amatus.

    Savo veiklos dešimtmetį mininčią bendruomenę pasveikinti atvyko Seimo, kultūros paveldo departamento, Šakių rajono savivaldybės administracijos, vietos veiklos grupės, bendruomenių centrų asociacijos atstovai. Jiems ir visiems atvykusiems buvo sudaryta proga aplankyti dvaro rūmus ir apžiūrėti sparčiai restauruojamas patalpas. Kas turėjo kantrybės laukti eilėse, registravosi šventės dalyvių sąrašuose. Užsiregistravo virš 700 žmonių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės, Šilutės, Raseinių, Molėtų, Rokiškio, Kelmės, Alytaus, Vilkaviškio, Mažeikių, Jurbarko, Kėdainių, Šakių rajono, net iš Punsko, Drezdeno ir Norvegijos. Tokia plati geografinė paletė leidžia spręsti apie šventės žinomumą ir laukiamumą. Informacijos apie vyksiantį renginį jie gavo iš interneto, spaudos, radijo. Tačiau žinia sklinda ir iš lūpų į lūpas. Draugų ir pažįstamų paraginti šventę aplankė ir kelios dešimtys čioperių iš Kauno. Galingi motociklai patraukė ir vyrų, ir damų dėmesį.
     Gerą nuotaiką vietiniams ir svečiams stengėsi palaikyti saviškiai muzikantai, šokėjai ir dainininkai, o jiems puikiai talkino KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ (vad. Margarita Tomkevičiūtė).
     Organizatoriai dėkoja rėmėjams – Šakių rajono savivaldybei, TŪB „Virmalda“, Gelgaudiškio specialiajai mokyklai, UAB „Valtralita, UAB „Vitresa“, UAB „Stagro“, A.Varankevičienės įmonei, S.Ambrazevičiaus įmonei, Gelgaudiškio seniūnijai ir visiems geros valios žmonėms, kuo nors prisidėjusiems prie šventės surengimo.

Nuotraukos galerijoje

 
Edgaras Pilypaitis
Gelgaudiškio kultūros centro direktorius
Bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkas
2012-05-08
 
< Ankstesnis   Kitas >
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.