Orai

Statistika

   
Elektronų debesėlis *
    Jau Justasįpusėjo paskutinis vasaros mėnuo, baigiasi ir moksleivių atostogos. Gal kažkas jau spėjo pasiilgti mokyklos, klasės draugų.
    Tačiau tik ne mūsų kalbintas Justas. Jis rugsėjo pirmosios visai nelaukia (na tik šiek tiek fizikos pamokų), nors, kaip sakė pats Justas, jis praėjusius mokslo metus baigė geriau nei Julius, bet blogiau nei Modestas. JustasJam vis tik labiau patinka važinėti dviračiu, kaip ir kitiems „Tiems patiems".
    Kažkodėl Justas nebuvo labai kalbus, gal išsigando fotoaparato. Gerokai teko įkalbinėti padaryti pora nuotraukų. Tačiau apie savo svajones jis sutiko papasakoti. Ir svajoja Justas apie labai paprastus dalykus: kad anūkai greičiau užaugtų :D
 
* Ne tą formulę pritaikiau
 
2008-08-15
 
Auf der Suche nach Inspiration
    Mielieji, tikrai rašome jau metus. Anąkart su Aušrine atšventėm šį jubiliejų, draugas nupirko šampano ir mes per naktį sėdėdami sukūrėm dar vieną straipsnį. Pastebėjau, kad apie vienus yra rašyti lengviau, nei apie kitus. Kai kurie pašnekovai įkvepia, panašiai kaip įkvepia Astridos Lindgrend knygos, protingų žmonių sakomi dalykai arba muzika.
    Pastebėjau ir dėsningumą, kad tie, apie kuriuos rašyti lengva, nebijo iškristi iš konteksto. Ir pasakoja apie dalykus, kurie dažnam gelgaudiškiečiui, manau, atrodytų keisti. Pomėgį spalvinti, keliones po pasaulį, pasivažinėjimus ant vieno rato ir savo svajones.
 
***
 
    SalahSalah tupėjo prie dvaro ir tapė. Nieko ypatingo. O iš tikrųjų išėjo malonus pokalbis apie Berlyną, konkurenciją ir meną.
 
    BERLYNAS. Jau vieną savaitę berlynietis praleido čia. Jį pakvietė į Lietuvą, jis ir sutiko.
    Berlyne, anot Salah, menininkų daug, sunku kovoti už savo idėjas, todėl reikia būti žinomam, kad galėtum gerai parduoti savo darbus ir galvos dėl to nesukti. Žinomam būti ne dėl žinomumo, o dėl to, kad lengviau gyventum, kitaip tenka sunkiai dirbti, norint ką nors pasiekti.
    Kartais pašnekovas daro ir dalykus, kurių niekas nepirktų, pavyzdžiui kartoninių laumžirgių instaliacijas ežere ar vaizdo projekcijas ant griūvančių pastatų.mašinytės
 
    KONKURENCIJA. Paramą darbams gauti sunku, bet kartais jį remia kultūros ministerija. Bet ir vėl, sako jis, menininkų tiek daug, konkurencija tokia didelė.
    Ar nesunku nuolat kovoti už savo idėjas? Man patinka, ką darau, sako jis.
    Jis ne tik tapo, bet ir kuria instaliacijas, skulptūras, fotografuoja. Vienintelis dalykas, kurio jis nedaro yra videomenas. Per daug prastų, tuo užsiimančių menininkų, sako jis.Salah
    Dirbdamas keliauja po pasaulį. Japonija, Australija, šią savaitę – vis dar Lietuva, toliau – Italija.
 
    MENAS. Salah mokėsi tapyti, nes technika juk labai svarbu. Jis sako, gali taip išmokti tapyti, kad tapsi labai geru tapytoju. Ir šypsosi – bet ne menininku. Kas padaro tapytoją menininku? Geist, hegeliškai atsako Salah. Mintys ir idėjos.
    Taip griūvantys Gelgaudiškio namai įkvėpė jį nutapyti vos besilaikančių mašinėlių krūvą.
    O atsisveikinom, taip ir nepaklaususios apie svajones. Ak, nesėkmė! Jas galite bandyti atspėti iš menininko kūrinių (http://salahsaouli.com) arba paklauskite jo per parodą prie rūmų, kuri bus atidaryta ketvirtadienį. Dailininkas šneka vokiškai ir angliškai.Salah paveikslas
 
***
 
    Gražūs esame tuo, kad tokie esame skirtingi.
 
2008-08-13
 
Kilimai ir kryčiai
    Jau praėjo metai nuo tos dienos, kai pirmą kartą eteryje pasirodė skiltis „Mūsų gatvėse". Ta proga nusprendėme peržvelgti metų įvykius ir įvertinti tai, kas mūsų nuomone krito ir kilo Gelgaudiškyje. Malonaus skaitymo.
 
Krito:
 
  •     Muzikos lygis Gelgaudiškio šokiuose. Dar prieš metus gyrę Julių dėl jo žavaus mėlyno kombinezono, dabar, deja, dėl nieko pagirti negalime. Artimiausių namų gyventojai netgi antrą nakties prabudę gali girdėti tą baisų dunksėjimą, sklindantį iš kultūros (!) centro. Dj Juliau ir Dj sunkiai linksniuojamu slapyvardžiu, mes suprantame, kodėl muziką leidžiate TAIP garsiai. Dėl to, kad salėje esantys apkurstų ir negirdėtų, kokia ji baisi. Išvada: down with the volume, up with the quality.
 
  •     Dvaro rūmų kolona. Ak, Bieso broli ir jo bendre, Biesas jumis, ko gero, didžiuojasi. Juk ne kiekvienam pavyksta tai, ko nepavyko kelioms gelgaudiškiečių kartoms, karams ir kitiems įvykiams, nutikusiems per šimtus metų.
 
  •     Medelis ant dvaro rūmų stogo. Nors jis per metus tai tikrai paaugo, tačiau krito nelygioje kovoje po to kai Gelgaudiškio dvaro rūmus apžiūrėjo ir nukirsti medelius nurodė dvarą apžiūrėję svečiai iš Marijampolės.
Gelgaudiškio dvaras
 
Kilo:
 
  •     Gelgaudiskis.lt lankomumas. Praeitą vasarą džiaugėmės sulaukę trisdešimties unikalių lankytojų, dabar gi ir penkiasdešimt atrodo ne riba.
 
  •     Daiva. Prieš metus kalbinome ją ir klausėme, apie ką svajoja. Tada Daiva svajojo apie Ameriką, o šią vasarą ji jau leidžia ten. Štai kaip reikia pildyti svajones!
 
  •     Bilieto į Šakius kaina. Be komentarų. Tuoj pėsčiomis vaikščioti reikės, ar ką? Užjaučiame tuos, kurie dirba Šakiuose ir kasdien pirmyn-atgal važinėja.
 
  •     Seserys Grušytės – iš Agnė Dvylaitytėšių metų valstybinių brandos egzaminų Gelgaudiškio vidurinės mokyklos mokinės gavo geriausius įvertinimus. Abi gavo po vieną šimtuką. Paskutinis šimtukas Gelgaudiškio mokykloje buvo gautas prieš ketverius metus, jį iš lietuvių kalbos egzamino gavo Agnė Dvylaitytė.  

  •     Nauja pavėsinė prie kultūros centro, tik bėda ta, kad ten jau vietos rezervuotos nelabai kultūringų Gelgaudiškio gyventojų.
 
  •     Na ir žinoma pats Gelgaudiškio kultūros centras. Atsižvelgdama į gelgaudiškiečių darbą ir pasiektus rezultatus, Kultūros ministerija kartu su Lietuvos liaudies kultūros centru nusprendė paskelbti Gelgaudiškio kultūros centrą geriausiu II kategorijos kultūros centru Lietuvoje. 2007 m. kultūros centro kolektyvai koncertavo 51 kartą (33 koncertai – išvykose). Suorganizuota 105 įvairaus pobūdžio renginiai, 48 iš jų – vaikams ir jaunimui.
 
O kas kilo ir krito jūsų akimis..?
 
2008-08-08
 
Smagumynai „Aibėje“ II dalis
    Tikimės, jog daugelis iš jūsų skaitėte straipsnio apie „Aibę" pirmą dalį. Netrukus po to, kai jis buvo įdėtas sulaukėme „Aibės" atstovų dėmesio. Jie skambino prašydami išimti Agnės straipsnį. Šį straipsnį ji buvo prieš tai įdėjusi savo internetiniame dienoraštyje, bloge, ir ten jį perskaitė keletas šimtų nuolatinių jo lankytojų.
    Smagumynai „Aibėje“ „Aibės" atstovai savo prašymą motyvavo tuo, kad informacija esą pasenusi. Priminsime, straipsnyje buvo rašoma apie supuvusius mandarinus, kurių buvo galima įsigyti šioje Gelgaudiškio parduotuvėje. Straipsnis buvo išimtas. Tačiau tarp mūsų puslapio administracijos ir kūrybinės grupės kilo ginčas. Šis straipsnis rašomas kūrybininkų vardu, tad jame pristatysime tik savo poziciją.
    Informacija sensta – tai faktas. Įsivaizduokime, kad „Aibės" mandarinai būtų buvę aprašyti, kad ir „Gelgauduke". Ar išėmus senus mandarinus iš apyvartos minėtos parduotuvės atstovai galėtų skambinti laikraščio redakcijai ir reikalauti sunaikinti visus „Gelgauduko" numerius, vien dėl tos paikos priežasties, kad informacija juose pasenusi?
    Smagumynai „Aibėje“Galbūt mes ir esame iš kaimo, bet Lietuva visiems vienodai laisva. Nemanome, kad kažkas gali jaustis viršesnis už kitus ar nurodinėti tam nesant pagrįstos priežasties. Šiuo atveju tos priežasties nebuvo, parašyta tiesa, kuri akivaizdi visiems „Aibės" pirkėjams.
    Cenzūros laikai baigėsi prieš aštuoniolika metų, šiandien nei „Pravdos", nei tiesos nebenusipirksi. Kitaip yra su greitai gendančiais, jau sugedusiais produktais. Vienas pažįstamas prieš kelias savaites vos nenusipirko supelijusio sūrio, mes praėjusią savaitę matėme pajuodusius bananus, o ir kainos kartas nuo karto būna sumaišytos arba ant prekių nurodytos neteisingai (pardavėjos tai teisina nuolatiniu kainų augimu, neva kainos kas valandą keičiasi).
    Visa, ką mes norime pasakyti – atidžiau Gerb. „Aibės" atstovai, peržiūrėkite prekes savo parduotuvėje. O mes atidžiau jus stebime  ne todėl, kad norėtume jums pakenkti, o todėl, kad jūsų parduotuvė yra mūsų Gelgaudiškyje.
 
Pagarbiai, www.gelgadiškis.lt kūrybinė grupė: Aušrinė ir Jurgita
2008-07-21
 
Gytė ir Rasytė
    Gytė ir Rasytė Šią vasarą Gelgaudiškyje galima pamatyti daug mamyčių su vežimėliais.
    Vieną mamą pakalbinome. Jos mažoji Gytė kalbėti atsisakė, nes tuo metu nuoširdžiai graužė duoniuką.
    Rasa sakė, kad vasarą miestelyje ne tiek ir daug žmonių, bet vis tiek išėjus pasivaikščioti su mažu vaiku nelabai yra kur atsisėsti, trūksta suoliukų, o naujoji pavėsinė prie kultūros centro dažnai tampa ne visai kultūringų pasisėdėjimų vieta. Tad mamytėms ir jų vaikučiams tenka ieškoti kitų vietų.
    Ir tikrai, suoliukai Gelgaudiškyje stovi tik prie mokyklos ir netoli dvaro. Kas galėtų miesteliui pažadėti daugiau suoliukų? (P. S. Artėja rinkimai... ;) ) Rasa sakė, kad nuo rudens toliau tęs mokslus Vytauto Didžiojo Universitete. GytėDar kažką pasakojo apie savo svajones, bet kadangi mus labiau domino žavioji Gytė, tai nelabai ir girdėjome :)
 
2008-07-18
 
Meksikos paviliota
    Aušra ir RitaRitą ir Aušrą pastebėjome vaikštinėjančias Gelgaudiškyje vieną iš tų nelietingų liepos dienų. Abi labai gražios ir labai laimingos – šiais metais baigė bakalauro studijas. Su mumis kalbėjosi Rita, o Aušra, kaip jai įprasta, viską ironiškai komentavo :)
    Taigi, Rita sakė, kad neseniai sužinojo, jog įstojo į magistrantūros studijas tame pačiame Vilniaus Universitete. Dar pasakojo, kad dirba įdomų ir patinkantį darbą, Aušra ir Ritanes jį dirbdama gali iš arti pamatyti žinomus pasaulio muzikantus, pavyzdžiui, šį savaitgalį Lietuvoje koncertuosiančią islandų dainininkę Bjork. Rita sakė, jog ateityje jai patiktų dirbti darbą, susijusį su renginių organizavimu. (Ironiškas Aušros komentaras: „Tuomet išsipildytų Ritos svajonė – padaryti Bjork makiažą").
    Be to, Ritai labai patinka keliauti (ne veltui baigė geografijos studijas), paskutinė šalis, kurioje buvo – Islandija,  ateityje norėtų dar kartą nuvykti į Italiją, o šį rudenį, jei pavyks – skris į Meksiką! Ak, argi nežavus tų keliautojų gyvenimas? Aišku, galima dejuoti, kad šiais laikais ne visi į Meksiką gali skraidyti, bet Rita sakė, jog, jei viskas pasitvirtins, bilietai kainuos maždaug tūkstantį litų. Meksikos paviliotaTrumpai tariant, kelionei į Meksiką reikia šiek tiek pinigų ir keleto gerai nusiteikusių bendrakeleivių.
    Kokios svajonės? Ritos svajonę išdavė Aušra, o pati savąją nutylėjo. Gero vėjo visoms svajonėms ir keliautojams.
 
2008-07-14
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 25 - 30 iš 75
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.