Orai

Statistika

   
Darom ir gamta tau padėkos

    Su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kviečia dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje DAROM 2017. Akcijos tikslas – dar kartą suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.Image

    Mūsų šeima nusprendė taip pat prisijungti prie šios gražios iniciatyvos. Ne iš dyko gyvenimo, o dėl to kad mes mylim gamtą, darbą ir mėgstam tvarką ir švarą.

 

        

     Esame įsikūrę mūsų senelių žemėje Pakalniškių kaime. Tai kaimas priklausantis Panemunių regioniniam parkui, grožiu prilygstantis gražiausiems Lietuvos kampeliams.

    ImageSmagu kartu su šeima puoselėjant grožį prisidėti prie šio unikalaus krašto. Šiuo kampeliu, kur nuo kalno atsiveria nuostabi panorama į kitą pusę Nemuno į Panemunės pilį, mėgsta gėrėtis kraštiečiai, ypač jei žiemą būna sniego ir galima paslidinėti nuo kalno. Smagu, gera, o kaip su šiukšlėmis? Kiekvienais metais tenka susirinkti poilsiautojų paliktas šiukšles. Palieka jie net riedlentes ar rogutes, žinoma sugedusias. O kiek padangų, kurias naudoja leidimuisi nuo kalno. Tas irgi palieka, žodžiu, kas nereikalinga tą ir palieka, o mes čia gyvenam, čia ganosi gyvuliai .Taigi, tu čia gyveni, tai ir apsirink, ir apsitvarkęs vėl mūsų lauk. Pastebėjome - jei yra kelias tai visos pakelės pilnos šiukšlių, mes žmonės tikri šiukšlių „darytojai“.

     ImageNaudodami išmanias technologijas, kurios moka viską apskaičiuoti, sužinojome jog tą sekmadienį įveikėme 5,9 km. dirbome 4,5 val. pririnkome visą konteinerį  šiukšlių, o patikėkite kiek jų liko. Į aplink esančius miškus žmonės privežę šiukšlių netgi ne maišeliais, o priekabomis. Taigi, tokių akcijų dar reiks daug metų ir daug darbščių rankų. Mūsų „darbštuolėlių“ buvo 5, mes nedidelė šeima, bet galime pasidžiaugti šiuo visuomeniniu darbu mokančiu mus ir mūsų vaikus nešiukšlinti ir mylėti gamtą.

    ImageIr ne tik šiukšlės, kalbant apie meilę gamtai, problema. Renkant šiukšles apie „draustinį“ ,prie kurio kažkada buvo pastatytas Didžiojo Spalio kolūkio pokylių namelis, pastebėjome, jog kažkokie piktadariai nukirtę, nukarpę pušų šakeles, netgi viršūnes, ne medžiai likę, o stagarai lyg po gaisro.

    ImageĮ likusias duobes žmonės iki šiol veža savo šiukšles ir visai nesigėdija. O juk kažkada čia ir iškilo poilsio vila dėl labai gražios vietos, ežero, kuris dabar vasaromis išdžiūsta, nes paliktas be priežiūros turtas ar gamtos stichijų veikiamas ar žmonių rankų pagalba (kažkur dingo perlaidos vamzdis) nėra papildomas Šilupės upelio vandenimis.

    ImageMieli žemiečiai, nešiukšlinkite, neskriauskite mūsų visų gamtos, gamta ne mūsų namai, mes gamtoje svečiai, todėl ir elkimės kaip svečiuose - tausojant ir saugant.

    ImageVisi maži ir dideli junkitės į akcijas ir sutvarkykime tai ką jau prišiukšlinom.

 

        Lina, Mindaugas, Tautvydas, Mindaugas, Danielė – didelė Antanaičių šeima

2017-04-06


 
< Ankstesnis   Kitas >
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.