Orai

Statistika

   
Rajono tinklapių apžvalga
    Šiais laikais retas pilietis įsivaizduoja savo gyvenimą be interneto. Bene kasdien atsiranda vis naujų visuotinio tinklo panaudojimo įvairiausiais tikslais ir aspektais būdų. Internetą šiandien galima laikyti radijo, televizijos, spaudos substitutu. Šiuo tinklu labai nesunku skleisti informaciją, ją redaguoti, papildyti. Atsiranda daugiau laisvės tiek kūrėjams, tiek vartotojams. O ar tinkamai ir pakankamai ta laisvė išnaudojama?
    Straipsnyje pabandysiu apžvelgti visas šiuo metu man žinomas Šakių rajono interneto svetaines. Ne komercines, daugiau ar mažiau oficialias, atstovaujančias vieną ar kitą bendruomenę, miestelį, gyvenvietę.
    Pradėsiu nuo rajono centro.
 
www.sakiai.lt
    Mažiausiai mano nagrinėta svetainė. Tegul niekas neįsižeidžia, bet man ji mažiausiai įdomi. Gal todėl, kad pati oficialiausia. Mane labiau domina privačių asmenų ar bendruomenių kurtos svetainės, kurias toliau ir stengsiuosi apžvelgti.
 
www.sakieciai.lt
    Bene daugiausiai lankoma, gausaus turinio svetainė. Nors straipsnius pastaruoju metu čia publikuoja tik pats projekto vadovas Vykintas Augustaitis, svetainė nuolat atnaujinama ir pro straipsnių autoriaus akis nepraslysta ne tik menkiausi rajono įvykiai, bet ir visai Lietuvai aktualūs dalykai, o dažnoka vietinės valdžios kritika svetainėje skatina lankytojų diskusijas ir mąstymą.
 
www.sakietukai.lt
    Tikriausiai nesuklysiu sakydamas, kad tai didžiausios savireklamos savininkai, turintys gausiausią kūrėjų komandą visame Šakių rajone. Tinklapio atsiradimą galima būtų sulyginti su sprogimu. Nauja, išskirtinai į jaunimą orientuota svetainė pasižyminti informacijos gausa. Kaip dažnai būna, svetainės kūrėjų entuziazmas su laiku priblėso, bet atsinaujinusi išvaizda, tinklapio struktūra pradėjo naują tinklapio gyvavimo etapą. Svetainės kūrėjai yra prisidėję ir prie kitų svetainių kūrimo, kas irgi labai sveikintina.
 
kudirkosnaumiestis.blogas.lt
    Kol kas nepavyko aptikti oficialesnės Kudirkos Naumiesčio svetainės. Pasirinkta Blogo sistema kartas nuo karto papildoma įvykių mieste aprašymu ir puikiai tuos įvykius iliustruojančiomis fotografijomis.
 
www.gelgaudiskis.ten.lt
    Seniai gyvuojanti Gelgaudiškio kultūros centro ir bendruomenės centro „Atgaiva“ prižiūrima svetainė. Čia bene vienintelė vieta internete, kur galima rasti visų Gelgaudiškyje vyksiančių renginių sąrašą, buvusių renginių aprašymus ir nuotraukas. Svetainės išvaizda neseniai buvo atnaujinta ir gal labiau džiugina tų lankytojų, kuriems jau buvo pabodusi senoji išvaizda, akis.
 
www.griskabudis.lt
   Pakankamai neseniai užregistruotas adresas. Deja, tinklapio išvaizda nepasirodė patraukli, turinys gana padrikas. Svetainės išvaizda ir struktūra vis nežymiai keičiama, bet visuma nedžiugina.
 
www.kriukai.lt
    Kriukai.lt
   Šią svetainę aptikau tik rašydamas straipsnį. Tinklapis kūrimo stadijoje. Yra visko po truputį. Pagrindinė informacija – apie miestelį, kontaktai, keletas straipsnelių. Belieka palinkėti jiems įsibėgėti ir sutvirtėti.
 
www.lekeciai.lt
   Lekėčių bendruomenės centro, ne Lekėčių seniūnijos svetainė, tačiau informacijos apie seniūniją čia netrūksta. Tinklapis skoningas ir patogus. Ne be reikalo ji sukurta kompanijos, užsiimančios interneto svetainių kūrimu.
 
www.sintautai.lt
   Adresas priklauso VšĮ „Sintautų akademija“, užsiimančiai neformaliu suaugusiųjų, jaunimo ir vaikų švietimu. Tinklapyje daug informacijos apie miestelio istoriją, seniūniją, lankytinas vietas, kultūros centrą ir dar daug daug apie ką. Tinklapis taip pat kurtas svetainių kūrimu užsiimančios kompanijos ir tai tikrai pasiteisina. Visa informacija labai gražiai ir patogiai išdėstyta.
 
www.sintautai.eu
   Sintautų bendruomenės centrui priklausanti svetainė. Puikus europietiškas svetainės adresas yra unikalus mūsų rajone. Galbūt būtų galima nežymiai prikibti prie svetainės turinio vizualinės pateikimo formos, bet, nepaisant to, tinklapyje norimą informaciją galima nesunkiai rasti.
 
    Jankai.lt
   Nors adresas ir užregistruotas, bet nežinia kokiu tikslu. Koks tikslas bebūtų, adresas dar nenaudojamas.
 
www.kiduliai.lt
   Seniai gyvuojantis, informatyvus, patogus Kidulių seniūniją atstovaujantis tinklapis. Tituliniame puslapyje maloniai nustebino naujiena apie planuojamus elektros energijos nutraukimus Kidulių seniūnijoje. Tikrai informatyvus ir vienas iš profesionaliausių, atitinkantis tikrąją paskirtį tinklapių.
 
www.paluobiai.lt 
    Paluobiai.lt
   Kol kas tik svetainės rėmai su labai kukliu turiniu.
 
 
www.ploksciai.lt
   Senokai gyvuojantis, bet retokai atnaujinamas tinklapis. Kaip galima suprasti, privataus asmens iniciatyva įkurta svetainė. Vien dėl tokios iniciatyvos tinklapį galima vertinti tik teigiamai. O ir pati išvaizda nėra atstumianti. Gal tik informacijos kiek mažoka.
 
www.slavikai.lt
    Tradicinė svetainė su miestelio istorija, nuotraukomis, svečių knyga, žiniomis apie seniūniją.
 
   Gelgaudiskis.lt svetainės apžvalgos nerašau, nes šis straipsnis publikuojamas joje. Būtų neetiška vertinti iš vidaus.
   Vieni svetaines kuria patys, kiti moka pinigus ir samdo profesionalus. Bet visas jas vienija vienas dalykas – seniūnijos šioje veikloje nelabai noriai reiškiasi. Kai kurie miesteliai ne tik kad neturi savo padoraus veido internete, bet net nėra užregistravę savo internetinių vardų. Didesnė ar mažesnė vietinės valdžios apatija internetinei erdvei suteikia daugiau erdvės privatiems asmenims, bendruomenėms, kurie ir turėtų užimti bei pilnai užpildyti vis dar laisvas nišas. To jiems ir palinkėsiu.
 
Andrius
2009-03-10
 
< Ankstesnis   Kitas >
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.