Orai

Statistika

   
Sakietukai.lt

    Siūlau paskaityti apie vienintelį Šakių rajone išskirtinai jaunimui sukurtą tinklapį sakietukai.lt

    Kaip sakė tinklapio kūrimo iniciatorius Martinas Eimutis:
„Pati mintis kurti puslapį buvo kažkas panašaus į tai:
- Gal sukuriam tinklapį kokį jaunimui?
- Ką žinau, galim. O ką jame talpintume?
- Gal naujienas iš organizacijų veiklos, mokyklos renginių, šiaip kokių pamąstymų ar įvairenybių?
- Ok, padarom, žiūrėsim, kas gausis.“

    Šakių jaunimo tinklapis www.sakietukai.lt gimė per patį karštį, 2007 metų vasaros viduryje. Taip Donato Abraičio ir Martino Eimučio pokalbis „iš lempos“ galiausiai virto realybe ir jau daugiau nei metai yra neatsiejamas nuo Šakių jaunimo veiklos. Administruoti tinklapį reikėjo komandos, taigi jau besibaigiant vasarai ši komanda buvo ir ją sudarė apie 20 žmonių iš įvairių Šakių rajono kampelių. Viskas vyko tiesiog chaotiškai.
    „Komandą stengiausi surinkti iš skirtingų rajono kampelių. Padedamas tuometinės rajono moksleivių tarybos pirmininkės Aistės Bakaitės, susisiekiau su būsimais komandos nariais, galiausiai susitikome ir nusprendėme kurti puslapį.“,  - kalbėjo Martinas.


    Keletas istorinių faktų iš šakietukų veiklos:

 • 2007 m. rugsėjo pirmą dieną oficialiai startavo www.sakietukai.lt.
 • Šis jaunimo projektas dar neturėjo juridinio statuso, patirties, tradicijų, tačiau ilgainiui įgavo charakterį publikuodamas įvairaus pobūdžio naujienas. Aktyviai savo nuomonę reiškė, publikavo straipsnius ir šiuo metu tebedalyvauja www.sakietukai.lt veikloje Milena Liaudanskaitė, Giedrė Jesevičiūtė, Brigita Celkytė, Ilona Klimaitytė ir kt.
 • 2007 m. rudenį į www.sakietukai.lt plėtrą ženkliai įsitraukė Lietuvos moksleivių parlamento narys Karolis Zokas ir tuo metu buvusi Šakių jaunimo sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkė Ilona Klimaitytė. Kartu su jais buvo parašyti du www.sakietukai.lt plėtros projektai. Tinklapio administracija gavo ženkliukų, reklaminių plakatų, stalinių vėliavėlių, lėšų serverio paslaugoms užtikrinti.
 • 2008 m. pradžioje www.sakietukai.lt administracija pradėjo glaudų bendradarbiavimą su Šakių rajono moksleivių taryba.
 • 2008 m. vasario 16d. www.sakietukai.lt administracija tapo ne tik virtualioje erdvėje veikiančiu dariniu, bet ir išėjo į liaudį, į gatves su tokiomis akcijomis kaip Nepriklausomybės akto pasirašymas ar vėlevėlių įteikimas policijos sustabdytiems vairuotojams.
 • 2008 m. pradžioje keli www.sakietukai.lt nariai įsitraukė į turiningų, žaismingų vakarėlių organizavimą. Prisidėjo prie, puikiai visam Šakių jaunimui žinomų, vakarėlių organizavimo : „Pasitūsinkim“, „Spring party“ ir kt.
 • 2008 m. balandžio 16d. įkurtas klubas „Šakietukai.lt“.
 • Šakių rajono moksleivių taryba savo renginyje „Nominuok 2008m.“ klubą „Šakietukai.lt“ išrinko metų organizacija.
 • 2008 m. birželio 28d. klubas „Šakietukai.lt“ kartu su Šakių jaunimo sąjunga „Apskritasis stalas“ ir keliais jaunais iniciatyviais žmonėmis surengė Šakių jaunimo dieną „Įjunk šviesą“.
 • 2008 m. vasarą „Šakietukai.lt“ dalyvavo Kumpupiuose Kęsto Bacevyčiaus organizuotoje slempoezijos vakaronėje.
 • 2008 m. „Šakietukai.lt“ dalyvavo Marijampolės apskrities jaunimo dienose.
 • 2009 m. startavo nauja www.sakietukai.lt versija, kurios autorius Tomas Staniškis.
    Tai tiek apie šakietukų veiklą, o aš savo ruožtu noriu palinkėti neprarasti entuziazmo ir įgyvendinti visus planus, kad tinklapis būtų dar populiaresnis ir lankotesnis. Už suteiktą info dėkoju Martinui.  

Aušrinė
2009-04-15

 
Kiduliai.lt

    Tęsiu Andriaus pradėtą rajoninių tinklapių apžvalgą, bet manoji bus kiek kitokia, nes kalbinau tinklapių kūrėjus ir klausiau nuo ko viskas prasidėjo, kaip kilo idėja kurti vieno ar kito miestelio internetinį tinklapį. Šiandien trumpai pristatysiu Kidulių miestelio internetinę svetainę www.kiduliai.lt

    Kaip man papasakojo tinklapio kūrėjas Donatas: „Gal kokiais 2002 metais Kidulių  seniūnijai parašius projektą  ir  gavus  finansavimą nuo 2003 m. Kiduliuose buvo įsteigtas viešojo interneto centras „Langas į ateitį“. Jame pradėjau dirbti aš.“. Atradęs laisvesnio laiko Donatas kūrė Kidulių  svetainę. Iš pradžių niekam nefinansuojant ji buvo talpinama nemokamuose užsienio serveriuose. „Vėliau verslininkas kilęs iš Kidulių pasiūlė nemokamai  svetainę talpinti jų firmos serveriuose. Tad dabar mūsų svetainė nemokamai talpinama www.lantraneta.lt serveryje“ – kalbėjo Donatas. Domeno registracijos mokestį moka Kidulių seniūnija.

    Jis taip pat prasitarė, kad yra daug planų dėl svetainės tobulinimo, kuriuos, tikisi pavyks įgyvendinti. Šiuo metu tinklapyje daugiau dedami įvairūs  skelbimai, kurie galėtų būti naudingi žmonėms. Konkrečių planų Donatas neišdavė. Bet kokiu atveju linkiu jam įgyvendinti visus planus ir toliau sėkmingai vystyti tinklapio veiklą.

 

Aušrinė

2009-03-26

 
Rajono tinklapių apžvalga
    Šiais laikais retas pilietis įsivaizduoja savo gyvenimą be interneto. Bene kasdien atsiranda vis naujų visuotinio tinklo panaudojimo įvairiausiais tikslais ir aspektais būdų. Internetą šiandien galima laikyti radijo, televizijos, spaudos substitutu. Šiuo tinklu labai nesunku skleisti informaciją, ją redaguoti, papildyti. Atsiranda daugiau laisvės tiek kūrėjams, tiek vartotojams. O ar tinkamai ir pakankamai ta laisvė išnaudojama?
    Straipsnyje pabandysiu apžvelgti visas šiuo metu man žinomas Šakių rajono interneto svetaines. Ne komercines, daugiau ar mažiau oficialias, atstovaujančias vieną ar kitą bendruomenę, miestelį, gyvenvietę.
    Pradėsiu nuo rajono centro.
 
www.sakiai.lt
    Mažiausiai mano nagrinėta svetainė. Tegul niekas neįsižeidžia, bet man ji mažiausiai įdomi. Gal todėl, kad pati oficialiausia. Mane labiau domina privačių asmenų ar bendruomenių kurtos svetainės, kurias toliau ir stengsiuosi apžvelgti.
 
www.sakieciai.lt
    Bene daugiausiai lankoma, gausaus turinio svetainė. Nors straipsnius pastaruoju metu čia publikuoja tik pats projekto vadovas Vykintas Augustaitis, svetainė nuolat atnaujinama ir pro straipsnių autoriaus akis nepraslysta ne tik menkiausi rajono įvykiai, bet ir visai Lietuvai aktualūs dalykai, o dažnoka vietinės valdžios kritika svetainėje skatina lankytojų diskusijas ir mąstymą.
 
www.sakietukai.lt
    Tikriausiai nesuklysiu sakydamas, kad tai didžiausios savireklamos savininkai, turintys gausiausią kūrėjų komandą visame Šakių rajone. Tinklapio atsiradimą galima būtų sulyginti su sprogimu. Nauja, išskirtinai į jaunimą orientuota svetainė pasižyminti informacijos gausa. Kaip dažnai būna, svetainės kūrėjų entuziazmas su laiku priblėso, bet atsinaujinusi išvaizda, tinklapio struktūra pradėjo naują tinklapio gyvavimo etapą. Svetainės kūrėjai yra prisidėję ir prie kitų svetainių kūrimo, kas irgi labai sveikintina.
 
kudirkosnaumiestis.blogas.lt
    Kol kas nepavyko aptikti oficialesnės Kudirkos Naumiesčio svetainės. Pasirinkta Blogo sistema kartas nuo karto papildoma įvykių mieste aprašymu ir puikiai tuos įvykius iliustruojančiomis fotografijomis.
 
www.gelgaudiskis.ten.lt
    Seniai gyvuojanti Gelgaudiškio kultūros centro ir bendruomenės centro „Atgaiva“ prižiūrima svetainė. Čia bene vienintelė vieta internete, kur galima rasti visų Gelgaudiškyje vyksiančių renginių sąrašą, buvusių renginių aprašymus ir nuotraukas. Svetainės išvaizda neseniai buvo atnaujinta ir gal labiau džiugina tų lankytojų, kuriems jau buvo pabodusi senoji išvaizda, akis.
 
www.griskabudis.lt
   Pakankamai neseniai užregistruotas adresas. Deja, tinklapio išvaizda nepasirodė patraukli, turinys gana padrikas. Svetainės išvaizda ir struktūra vis nežymiai keičiama, bet visuma nedžiugina.
 
www.kriukai.lt
    Kriukai.lt
   Šią svetainę aptikau tik rašydamas straipsnį. Tinklapis kūrimo stadijoje. Yra visko po truputį. Pagrindinė informacija – apie miestelį, kontaktai, keletas straipsnelių. Belieka palinkėti jiems įsibėgėti ir sutvirtėti.
 
www.lekeciai.lt
   Lekėčių bendruomenės centro, ne Lekėčių seniūnijos svetainė, tačiau informacijos apie seniūniją čia netrūksta. Tinklapis skoningas ir patogus. Ne be reikalo ji sukurta kompanijos, užsiimančios interneto svetainių kūrimu.
 
www.sintautai.lt
   Adresas priklauso VšĮ „Sintautų akademija“, užsiimančiai neformaliu suaugusiųjų, jaunimo ir vaikų švietimu. Tinklapyje daug informacijos apie miestelio istoriją, seniūniją, lankytinas vietas, kultūros centrą ir dar daug daug apie ką. Tinklapis taip pat kurtas svetainių kūrimu užsiimančios kompanijos ir tai tikrai pasiteisina. Visa informacija labai gražiai ir patogiai išdėstyta.
 
www.sintautai.eu
   Sintautų bendruomenės centrui priklausanti svetainė. Puikus europietiškas svetainės adresas yra unikalus mūsų rajone. Galbūt būtų galima nežymiai prikibti prie svetainės turinio vizualinės pateikimo formos, bet, nepaisant to, tinklapyje norimą informaciją galima nesunkiai rasti.
 
    Jankai.lt
   Nors adresas ir užregistruotas, bet nežinia kokiu tikslu. Koks tikslas bebūtų, adresas dar nenaudojamas.
 
www.kiduliai.lt
   Seniai gyvuojantis, informatyvus, patogus Kidulių seniūniją atstovaujantis tinklapis. Tituliniame puslapyje maloniai nustebino naujiena apie planuojamus elektros energijos nutraukimus Kidulių seniūnijoje. Tikrai informatyvus ir vienas iš profesionaliausių, atitinkantis tikrąją paskirtį tinklapių.
 
www.paluobiai.lt 
    Paluobiai.lt
   Kol kas tik svetainės rėmai su labai kukliu turiniu.
 
 
www.ploksciai.lt
   Senokai gyvuojantis, bet retokai atnaujinamas tinklapis. Kaip galima suprasti, privataus asmens iniciatyva įkurta svetainė. Vien dėl tokios iniciatyvos tinklapį galima vertinti tik teigiamai. O ir pati išvaizda nėra atstumianti. Gal tik informacijos kiek mažoka.
 
www.slavikai.lt
    Tradicinė svetainė su miestelio istorija, nuotraukomis, svečių knyga, žiniomis apie seniūniją.
 
   Gelgaudiskis.lt svetainės apžvalgos nerašau, nes šis straipsnis publikuojamas joje. Būtų neetiška vertinti iš vidaus.
   Vieni svetaines kuria patys, kiti moka pinigus ir samdo profesionalus. Bet visas jas vienija vienas dalykas – seniūnijos šioje veikloje nelabai noriai reiškiasi. Kai kurie miesteliai ne tik kad neturi savo padoraus veido internete, bet net nėra užregistravę savo internetinių vardų. Didesnė ar mažesnė vietinės valdžios apatija internetinei erdvei suteikia daugiau erdvės privatiems asmenims, bendruomenėms, kurie ir turėtų užimti bei pilnai užpildyti vis dar laisvas nišas. To jiems ir palinkėsiu.
 
Andrius
2009-03-10
 
Kalėdų krizės dovanos

    Kai sunku – reikia daugiau optimizmo. Optimizmo, geros nuotaikos  dozę gauname su dovanomis. Bet už ką pirkti dovanas? Ar verta jas pirkti?
     Žinoma, JOKIU BŪDU negalima pirkti masinio kalėdinio šlamšto, kuriuo dabar užverčiamos parduotuvės! NEGALIMA, ir gana!
     Džiaugiuosi, kad krizė daugybę žmonių privers galvoti, sveikinti vienas kitą kūrybiškiau, originaliau ir… šilčiau. Šiemet dar nepadeklamuos, bet jei sulauksiu, kai per šventes anūkėliai man padeklamuos naują eilėraštuką arba padainuos dar negirdėtą dainelę, – aš „išsilydysiu". Pamenu, koks stiprus buvo įspūdis, kai marti svečiams padainavo su dviem savo sesutėmis.
     Pradėkime keistis dovanų idėjomis! Štai keli mano pasiūlymai:
     1. Dovanoti reikia tik artimiausiems, mieliausiems žmonėms – tai atsiperka: pats išleidęs dovanai skirtus pinigus nesijausi geriau, nei pradžiuginęs mielą žmogų.
     2. Dovanokime tik praktiškai naudingus daiktus. Geriausia – suvartojamus, nes ilgalaikę dovaną „pataikyti" sunkiau. Variantai: kaklaraiščiai, kvepalai, kremai, gėrimai…
     3. Puiki dovana – ne daiktas, o, pavyzdžiui:
     * Įsipareigojimas: mesti rūkyti; niekada nemeluoti; niekada nesikeikti; atlikti tam tikrus darbus; „pagerinti" save ir pan.
     * Kūrinys: eilėraštis, laiškas, piešinys, nuotrauka, muzikos įrašas; tarkime, surenku aš nuotraukas, kuriose močiutė geriausiai atrodo, kompiuteriu sukomponuoju, fotolaboratorijoje išspausdinu, įrėminu – kainuos nedaug, o močiutė bus laiminga; kitas variantas – aš būčiau laimingas gavęs kieno nors sukomponuotą mėgiamiausių arijų CD.
     * Kelionė (dovanoja turtingi…), seansas kėglių klube, vakarienė restorane, bilietai į teatro spektaklį, SPA procedūros, bilietai keliems seansams baseine.
     4. Prasminga dovanoti skanėstus bendram stalui. O, kokį varškės skanėstą mums padovanojo marti! O kartą per Velykas mes visi valgėme stručio kiaušinį…
     Mano laukiamiausia dovana  – daug daug valandų su anūkėliais! Apsidžiaugčiau ir gavęs naują žoliapjovę – kaskart dirbdamas prisiminčiau dovanojusius… Bet tai jau gali būti tik bendra dovana.
     O jūs ką dovanosite?

www.burgis.lt

 
Mokyklą prisimenant
    Štai ir vėl rugsėjis... Kai kam tai naujo etapo pradžia, kai kam – seno tęsinys. Nieko nėra gražiau už džiaugsmu ir nerimu spindinčias pirmokėlio akytes, kuris pirmą kartą žengia per mokyklos slenkstį. Tačiau kaip liūdna, kai esi dvyliktoje klasėje ir supranti, kad tau ši rugsėjo pirmoji paskutinė. Paskutinį kartą klausaisi skambučio, kviečiančio į suolus, paskutinį kartą laikai gėles, skirtas savo (ne)mylimai auklėtojai ir mokytojams.
    Ir tikrai, tik tada kai prarandi – supranti ką brangaus turėjai... Kaip gera prisiminti mokyklą, tuos dvylika metų mintus takelius, firminius „žemaičių blynus", pertraukas, kurios baigdavosi amžinai per greitai, mokytojus ir aišku draugus... Žinau, kalbu kaip sena bobutė. Tikriausiai tie, kas dabar esat dvyliktokai galvojat: „greičiau baigti mokyklą, sėkmingai išlaikyti egzaminus ir bėgti kuo toliau iš Gelgaudiškio", „kaip atsibodo tie bjaurūs ir kvaili mokytojai, kad juos kur....", „o tos Gelgaudiškio bobos tik sėdi ir ištisai pletkavoja kas su kuo nuėjo, kiek išgėrė, kur parūkė".... Daug kam atrodo, kad didmiesčiuose atsivers tikras rojus – naktiniai klubai, nauji draugai, mėgstamas gerai apmokamas darbas, svajonių studijos, laisvė nuo tėvų.... Tačiau patikėkit,  ne viskas taip paprasta.  O tie mokytojai, nuo kurių norisi greičiau pabėgti – tikras lobis.
    Iki šiol prisimenu mokytojos Dragūnaitytės pamokymus apie etiketą: kaip negražu gerti, kai šaukštas puodelyje, kad baltos kojinės tinka tik sportui ir  kad žiovauti, kai žmogus kalba – nemandagu. Mokytojos Banaitienės gyvenimiškas patarimus ir mergaičių pašnekesius. Į darbų pamokas pas Damušytę eidavom lyg į sanatoriją. Hmmm....fizika – labiausiai mokytojas Rudaitis pradėjo patikti nuo tada kai pasirinkau humanitarinę pakraipą... Miela mokytoja Valaitienė, nors matematika naudoju tik pinigams suskaičiuoti. O lietuvių kalba... – netyčia ją tris metus studijavau, tačiau mokytoja Aniulienė tikriausiai man už diktantą didelį dvejetą suraitytų... Dar vienas linksmas, supratingas ir labai demokratiškas mokytojas – Jurkšaitis. Sunki liga anksti palaužė mokytoją Stankevičių, tačiau prisiminimuose jis liks amžinai. O mokytoja Kiršienė kokia puiki moteris... Istorijos mokytoja Dailidienė paliko taip pat tik gerus prisiminimus (ir pora ketvertų pažymių knygelėje). Švelnumo įsikūnijimas – pirmoji mokytoja Vilčinskienė ir mylima auklėtoja Dabašinskienė. Apie klasiokus ir mokyklinių metų linksmybes kalbėti net nepradėsiu, galbūt kai išeisiu į pensiją parašysiu prisiminimus, nes jų tikrai labai daug ir be galo mielų. Manau galime didžiuotis ir mokyklos direktoriumi Dumbliausku, kuris visada rasdavo laiko išklausyti ir kuo galėdamas padėdavo... AČIŪ JUMS visiems, už tai kad buvot ir už tai kad esat, atleiskit jei kas buvo ne taip, bet mes juk tik moksleiviai...
    Tačiau, mano nuomone, kiek teko girdėti ir daugelio kitų, visų mylimiausias mokytojas buvo Gintautas Murauskas. Jo pamokos būdavo įdomiausios ir paprasčiausios, net ir ne biologijos fanatikui. Jis visada mokėdavo su moksleiviais kalbėti suprantamai. Jo šiltumą, žmogiškumą ir nuoširdumą geriausiai atspindėjo didžiulis „gamtininkų" būrelis, o jo praradimo skausmą buvo galimą išmatuoti žmonių būriu, kuris driekėsi nuo vieno Gelgaudiškio galo iki kito, lydint mokytoją į amžinio poilsio vietą. Niekada nepamiršiu to vaizdo, kuomet senukai, kurie negalėjo dalyvauti laidotuvių ceremonijoje lydėjo mokytojo Murausko karstą akimis nuo savo kiemų vartelių ir langų. Tikriausiai nebuvo Gelgaudiškyje tokio žmogaus kuris būtų jo nepažinojęs. Tai buvo be galo veiklus, organizuotas, energingas ir supratingas žmogus. Duok Dieve jam ramybę.
    Kažkas yra pasakęs – „mokykla  antrieji namai". Žinau, kad tuose namuose nelengva, kad kartais norisi bėgti iš tų namų, tačiau nepamirškit, kad viskas priklauso tik nuo jūsų pačių. Mokykla – tai tvirti pamatai, o ką ant jų pastatysi, priklauso tik nuo tavęs paties.
 
Sandra G.
2008-09-12
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 6 - 10 iš 24
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.