Orai

Statistika

   
Dėl keturkojų augintinių priežiūros
    Vienai mūsų tinklapio lankytojai svečių knygoje paraginus gelgaudiškiečius savo šunelius laikyti pririštus, norime priminti, kad Šakių rajono meras Juozas Bertašius 2008 m. kovo 27 d. priėmė sprendimą dėl gyvūnų globos ir laikymo bei šunų registravimo rajono savivaldybėje taisyklių tvirtinimo.
    Keletas aktualių punktų iš šių taisyklių:
7. Uždaroje savininko valdoje, kur šunys nepririšti, prie įėjimo į valdą (išskyrus namus, butus) turi būti telefonspynė bei pakabintas įspėjamasis ženklas ir užrašas (ženklas − baltas 25 cm kraštinių ilgio trikampis su 3 cm pločio raudonu apvadu, kurio viduryje pavaizduotas juodas šuns galvos profilis, užrašas − „Palaidas šuo“). Nakties metu šis ženklas turi būti apšviestas.
8. Uždarose rakinamose patalpose (gyvenamosiose patalpose, sandėliuose, įvairios paskirties vagonėliuose, ūkiniuose pastatuose ir kt.) šunys apsaugai gali būti laikomi palaidi, o patalpos be perspėjimo ženklų.
11. Sodininkų bendrijų ir atvirosiose atskirų privačių statinių valdose šunys turi būti pririšti arba uždaryti ne žemesniuose kaip 1,5 m aukščio aptvertuose voljeruose.
12. Individualioje valdoje šuo negali būti rišamas arčiau kaip 5 metrai nuo kaimyno gyvenamųjų patalpų be kaimyno raštiško sutikimo.

     Gyvūnų laikytojai turi šias pareigas:
36.8. viešosiose vietose šunis galima vedžioti tik su pavadėliu ir antsnukiu bei registracijos žetonu, pritvirtintu prie apykaklės. Šunis gali vedžioti asmenys sulaukę 16 metų. Šunis su antsnukiu galima paleisti bėgioti savivaldybės administracijos įrengtose vedžiojimo aikštelėse arba nustatytose tam vietose. Šunys neturi kelti grėsmės praeiviams, esant pašalinių žmonių − pavadėlis turi būti sutrumpintas iki 1 m, jeigu viešoje vietoje šalia šunų nėra šeimininkų, gyvūnai laikomi benamiais;
36.9. šunų savininkai, vedžiodami šunis, privalo turėti reikiamas priemones ekskrementams surinkti;
36.10. iš buto į laiptinę, koridorių visus šunis būtina vesti su pavadėliu ir antsnukiu;
36.11. savininkai kates turi išnešti ant rankų arba specialiuose narveliuose, kuprinėse, galima vesti su pavadėliu;
36.12. savininkai, įvesdami į namą šunis, kates, privalo užtikrinti, kad nebūtų teršiamos laiptinės, kitos bendrojo naudojimo patalpos;
36.13. užtikrinti, kad butuose nuo 22 iki 6 val. gyvūnai netrikdytų viešosios rimties;
37. Vedant šunis, kates ir kitus gyvūnus viešosiose vietose ir jiems priteršus, taip pat priteršus namo koridorių, kitas bendrojo naudojimo vietas, transporto priemones, jų savininkai ar atsakingi asmenys privalo turėti reikiamas priemones ir nedelsiant surinkti bei išvalyti ekskrementus. Atsisakius tai padaryti, savininkai ar atsakingi asmenys atsako pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 110, 161 str.
 
    Pilną taisyklių variantą galite rasti čia.
2010-02-11
 
< Ankstesnis   Kitas >
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.