Orai

Statistika

   
Nuaidėjo Žolinė per Gelgaudiškį
    Apibendrindamas 2011 metų Gelgaudiškio miestelio šventę, pirmiausiai noriu pasakyti, kad didžiuojuosi, gyvendamas tokioje bendruomenėje, kuriai ne tas pats, kaip gyvenam patys ir kaip atrodom prieš kitus. Būrys gelgaudiškiečių aukojo savo laiką, kad ši šventė būtų graži, nuotaikinga bei įsimintina.

    Jau nuo rugpjūčio 8 dienos į linksmąją futbolo mokyklėlę ir sportinius renginius kvietė jos vadovai Sidona Mikštienė ir Robertas Beniulis. Senus laikus priminė ir draugėn į vieną būrį rugpjūčio 12 dieną orientacinio sporto entuziastus sukvietė kraštietis Nerijus Vidžiūnas. Rugpjūčio 14 dienos rytas pražydo net 39 įvairiaspalvėm gėlių kompozicijom per beveik visą Taikos gatvės ilgį. Kas pavieniui, kas grupelėmis savo išmonę demonstravo nuo tradicinių „fejerverkų“ iki vabzdžių ar net krepšinio kamuolio, skrendančio į trispalve padabintą krepšį, figūrų. Ačiū visiems, kurie nepaliaujamai gėlių žiedais visą sezoną puošia savo sodybas. Buvo iš ko pasirinkti „Žydinčiausios sodybos“ konkurse. Kiekviena gatvė turi savo oazių, o žydinčiausia šiemet pripažinta Aldonos ir Romo Dumbliauskų sodyba Smėlio gatvėje.   
    Vakarinis koncertas sukvietė minią žmonių, prilygstančią prieš septynerius metus buvusiai Gelgaudiškio 500 metų jubiliejinėse iškilmėse. Koncerto atlikėjai – šokėjai iš Pagėgių, muzikantai iš Klaipėdos „Prūsai ilgi ūsai“, atlikėjai Vaida Genytė ir Vytautas Šiškauskas – iš mūsų išsivežė kuo šilčiausius prisiminimus.
     Kad visi galėtume pasidžiaugti tradiciniu koncertu, reikėjo sukrapštyti šiek tiek pinigėlių. Į talką stojo 14 aukų rinkėjų – Veronika Kriaučiūnienė, Algimantas Mureika, Valerija Vilčinskienė, Regina Andziulevičienė, Elena Klimaitienė, Gintvilė Samajauskienė, Rimutė Bataitienė, Genė Žilinskienė, Joana Butkevičienė, Elvyra Jelisiejeva, Loreta Ūsaitė, Irena Užupienė, Virginija Bataitienė ir Jolanta Būblaitienė. Bendruomenė šventei paaukojo 4301 litą. Tai net 1128 litais daugiau, nei pernai! Nuo bendruomenės neatsiliko ir verslininkai: UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“, UAB „Valtralita“, Audronės Varankevičienės IĮ ir Sauliaus Ambrazevičiaus IĮ. Džiugu, kad kaip tikra mūsų bendruomenės dalis pasirodė Gelgaudiškio dvaro rūmų restauratoriai – TŪB „Virmalda“ vadovai ir darbuotojai. Jie taip pat labai solidžiai parėmė šventę. Šventės rėmėju šiemet tapo ir Kultūros ministerija per dalinai finansuotą kultūros centro projektą „Gelgaudiškio dvaras – kultūros ir amatų centras“. Dalis šventei reikalingų lėšų buvo surinkta per loteriją, kurią suorganizavo Vilma Sluoksnaitienė. Įvairių prizų loterijai parūpino K.Gedmino autoserviso įmonė, UAB „Vitresa“, parduotuvė „Vildeksas“, Rasos Dumčiuvienės kirpykla, kavinė „Vakarų užuovėja“, kultūros centro amatų mokyklėlė, Daiva Ambrazevičienė, Valda Valaitienė, seniūnas Vincas Dabravolskis, Jonas Gvildys, Alytė Kordušienė, Virginija Bataitienė, Violeta Gudaitienė, Janina Kriščiūnienė, Asta Žilaitienė, Aldona Marcinkevičienė, Rima Bataitienė, Giedrė Gabševičienė, Vilija Žemaitaitienė, Eglė Dragūnaitytė, Regina Andziulevičienė. Ačiū visiems geraširdžiams.
     Iš viso šventės organizavimui buvo išleista 10202 litai.
     Jau trečią kartą Gelgaudiškyje vyko tarptautinis dailininkų pleneras „Kalbanti žemė“. Už dailininkų viešnagę pas mus, už galimybę pamatyti aukšto meninio lygio darbus ačiū tariame Šakių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiajai specialistei Aurelijai Papievienei bei visam Gelgaudiškio specialiosios mokyklos kolektyvui, globojusiam 12 dienų čia apsistojusius menininkus.
     Dėkoju visiems prisidėjusiems – mintim ir idėjom, konkrečiais darbais ar pinigais. Išskirtinį dėkui sakau bendruomenės pirmininkei Genutei Žilinskienei, seniūnui Vincui Dabravolskiui ir seniūnijos darbininkams, visiems kultūros centro darbuotojams.
     Ši šventė parodė, kad kartu mes galim padaryti daug ir gražių darbų, mielų sau ir garsinančių Gelgaudiškį bei jo žmones aplinkiniams. Tai kartu ir įpareigojimas tolimesnei veiklai, savo būties ir buities įprasminimui. Telydi mus visus Aukščiausiojo palaima mūsų darbuose!

Gelgaudiškio kultūros centro direktorius
Edgaras Pilypaitis
2011-08-20
 
< Ankstesnis   Kitas >
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.