Orai

Statistika

   
Auf der Suche nach Inspiration
    Mielieji, tikrai rašome jau metus. Anąkart su Aušrine atšventėm šį jubiliejų, draugas nupirko šampano ir mes per naktį sėdėdami sukūrėm dar vieną straipsnį. Pastebėjau, kad apie vienus yra rašyti lengviau, nei apie kitus. Kai kurie pašnekovai įkvepia, panašiai kaip įkvepia Astridos Lindgrend knygos, protingų žmonių sakomi dalykai arba muzika.
    Pastebėjau ir dėsningumą, kad tie, apie kuriuos rašyti lengva, nebijo iškristi iš konteksto. Ir pasakoja apie dalykus, kurie dažnam gelgaudiškiečiui, manau, atrodytų keisti. Pomėgį spalvinti, keliones po pasaulį, pasivažinėjimus ant vieno rato ir savo svajones.
 
***
 
    SalahSalah tupėjo prie dvaro ir tapė. Nieko ypatingo. O iš tikrųjų išėjo malonus pokalbis apie Berlyną, konkurenciją ir meną.
 
    BERLYNAS. Jau vieną savaitę berlynietis praleido čia. Jį pakvietė į Lietuvą, jis ir sutiko.
    Berlyne, anot Salah, menininkų daug, sunku kovoti už savo idėjas, todėl reikia būti žinomam, kad galėtum gerai parduoti savo darbus ir galvos dėl to nesukti. Žinomam būti ne dėl žinomumo, o dėl to, kad lengviau gyventum, kitaip tenka sunkiai dirbti, norint ką nors pasiekti.
    Kartais pašnekovas daro ir dalykus, kurių niekas nepirktų, pavyzdžiui kartoninių laumžirgių instaliacijas ežere ar vaizdo projekcijas ant griūvančių pastatų.mašinytės
 
    KONKURENCIJA. Paramą darbams gauti sunku, bet kartais jį remia kultūros ministerija. Bet ir vėl, sako jis, menininkų tiek daug, konkurencija tokia didelė.
    Ar nesunku nuolat kovoti už savo idėjas? Man patinka, ką darau, sako jis.
    Jis ne tik tapo, bet ir kuria instaliacijas, skulptūras, fotografuoja. Vienintelis dalykas, kurio jis nedaro yra videomenas. Per daug prastų, tuo užsiimančių menininkų, sako jis.Salah
    Dirbdamas keliauja po pasaulį. Japonija, Australija, šią savaitę – vis dar Lietuva, toliau – Italija.
 
    MENAS. Salah mokėsi tapyti, nes technika juk labai svarbu. Jis sako, gali taip išmokti tapyti, kad tapsi labai geru tapytoju. Ir šypsosi – bet ne menininku. Kas padaro tapytoją menininku? Geist, hegeliškai atsako Salah. Mintys ir idėjos.
    Taip griūvantys Gelgaudiškio namai įkvėpė jį nutapyti vos besilaikančių mašinėlių krūvą.
    O atsisveikinom, taip ir nepaklaususios apie svajones. Ak, nesėkmė! Jas galite bandyti atspėti iš menininko kūrinių (http://salahsaouli.com) arba paklauskite jo per parodą prie rūmų, kuri bus atidaryta ketvirtadienį. Dailininkas šneka vokiškai ir angliškai.Salah paveikslas
 
***
 
    Gražūs esame tuo, kad tokie esame skirtingi.
 
2008-08-13
 
< Ankstesnis   Kitas >
 

Apklausa

Advertisement
Sakiuap.lt

Drg.lt

Kiduliai.lt

Hostingas Serveriai.lt
 
     
http://www.lpinside.lt
2008-2020 Gelgaudiškis
Niekas nesaugoma, bet vogti negražu.